Декларирование доходов граждан за 2013 год: ответы на вопросы

03:02:2014 г.

В Державній податковій інспекції в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м. Києві 29 січня 2014 року проходив сеанс телефонного зв’язку із начальником відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб Олександром Корчевним з наступних тем: „Декларування громадянами доходів, отриманих у 2013 році. Право громадян на застосування податкової знижки”.
Наводимо питання, які надійшли від платників податків  під час проведення сеансу телефонного зв’язку  “Гаряча лінія”:

Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного року доходи отримані від двох податкових агентів?
Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені Податковим кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого звітного року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Які громадяни звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан та доходи?
Платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації, зокрема, в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Чи мають право на податкову знижку громадяни, які сплачують за своє навчання самостійно?
Згідно із нормами Податкового кодексу України суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Який термін повернення податкук на доходи фізичних осіб платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?
Відповідно до норм Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

ДПІ в Оболонському районі ГУ Міндоходів у м.Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100