Декларирование доходов за 2013 год: консультирует налоговая служба

14:02:2014 г.

По всій країні з 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом минулого 2013 року. Декларування доходів є свідомим вибором кожного прогресивного громадянина, який розуміє, що від цього залежить рівень добробуту всієї країни.
Днями відбулася Інтернет-конференція яку провела заступник начальника ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві – Яременко Світлана Іванівна на тему «Декларування - 2014».
Під час проведення інтернет-конференції було надано вичерпні відповіді на поставлені запитання.
Отже, пропонуємо вашій увазі запитання, які поставили учасники під час Інтернет - конференції та відповіді на них.
Питання: Чи має право ФО на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений?
Відповідь: Фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п.175.1 ст. 175 Податкового кодексу України.
Житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання.  Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права включати до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

Питання: Чи зберігається право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки?
Відповідь:  Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Питання: Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особи, яка у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки?
Відповідь: Враховуючи те, що дохід, отриманий фізичною особою у звітному календарному році від продажу не частіше одного разу протягом звітного року нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, то подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не обов’язково.

Питання:  Яку передбачено відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи?
Відповідь: Відповідно до ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 51 до 136 грн. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 85 до 136 грн.

Питання:  В 2013 році я отримав спадщину. З податкової інспекції я не отримав листа про необхідність подання декларації. Чи повинен я подавати декларацію до 1 травня?
Відповідь: Відповідно до п.179.2 ст.179 розділу IV Податкового кодексу України обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою або з яких сплачено податок до нотаріального оформлення спадщини. В іншому разі слід задекларувати доходи до 1 травня.

Питання: При отриманні яких доходів  декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація ) не подається?
Відповідь: Відповідно до п. 179.2. ст. 179 Податкового кодексу  України обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів, які згідно ст.165 Податкового кодексуУкраїни не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;
-  від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;
- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини;
- при отриманні заробітної плати від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137 640 грн.).

Питання: Яким способом платник податків може подати податкову декларацію?
Відповідь:  Податкова декларація подається до органу доходів і зборів в один із таких способів за вибором платника податку:
- особисто платником або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого ст. 49 Податкового кодексу України, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (п. 49.5 Податкового кодексу).

Питання:  Чи має право на податкову знижку один із батьків студента, котрий фактично здійснював оплату за навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату?
Відповідь: Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, оскільки він уже не перебуває на їх утриманні.
Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітної плати, то право на знижку має той з батьків, який фактично здійснював оплату на навчання.

Питання:  Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді подарунка, отриманий платником податку від фізичної особи — резидента, що не є членом сім'ї першого ступеня споріднення, та за якою ставкою?
Відповідь: Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, встановлено п. 174.6 ст. 174 розд. ІV Податкового кодексу України
Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу вартість будь-якого об'єкта спадщини (подарунка), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім'ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу.
Таким чином, фізичні особи — резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи — резидента, але не належать до членів сім'ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якого подарунка.

Питання:  Якщо під час нотаріального оформлення подарунка громадянин сплатив податок, чи виникає обов'язок подавати декларацію?
Відповідь: Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими було сплачено податок.
Отже, у Вашому випадку декларацію подавати не потрібно.

Питання:  Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особи, яка у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки?
Відповідь: Враховуючи те, що дохід, отриманий фізичною особою у звітному календарному році від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, то подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не обов'язково.

ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м.Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100