Декларування доход у вигляді спадщини (подарунка)

24:03:2015 г.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадує платникам, що наразі триває період декларування громадянами доходів, отриманих у 2014 році.

Відповідно до пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV Податкового кодексу України.

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини (дарунка), які відповідно до п. 179.2 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України оподатковуються за нульовою ставкою.

Дохід, отриманий у результаті прийняття спадщини, успадкованої членом сім’ї іншого, ніж перший, ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%, визначеною  п.167.2 ст. 167 Податкового кодексу України, а спадкоємець відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України зобов’язаний до 1 травня року, що настає за звітним, подати річну Податкову декларацію до органу ДФС, в якому перебуває на обліку як платник податків (за податковою адресою), відобразити в ній зазначений дохід та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в декларації (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).
Зверніть увагу, до вартості будь-яких об’єктів спадщини, які успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка податку 15 (17)%.

Згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, а також подання декларації про майновий стан та доходи громадян, є спадкоємці, які отримали спадщину (дарунок).

Платники, що зареєстровані в Подільському районі, можуть звернутися за консультацією та отримати відповідні бланки декларації до податкової інспекції Подільського району: вул. Турівська, 12, каб. 120, тел. для довідок: 425-81-63.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

 
 
 

Rambler's Top100