Декларування громадянами доходів у 2013 році: особливості подачі декларації про майновий стан і доходи

24:02:2013 г.
До уваги громадян! З 01 січня 2013 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році.
Декларація подається до органу державної податкової служби (ДПІ) за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту), або місцем переважного проживання громадянина. 
Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік громадянами, які зобов"язані надати декларацію, закінчується 30 квітня 2013 року. 
Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, відповідно до якої необхідно відображати отримані доходи за 2012 рік, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 N 1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за N 1532/20270.
Декларація складається з восьми розділів, що подаються на двох двосторонніх аркушах формату А4 та семи додатків до декларації, які подаються на одно- та двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).
Декларація та додатки до неї заповнюються таким чином, щоб забезпечити вільне читання тексту (цифр) та збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності (друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору). Заповнення олівцем не дозволяється.     
У декларації та додатках до неї не повинно бути підчисток, помарок, виправлень,  дописок і закреслень.
Показники у розділах ІІ-VIII декларації та додатках до неї проставляються у гривнях з копійками.
Достовірність даних декларації та додатків до неї підтверджується власноручним підписом фізичної особи — платника податку або особи, уповноваженої на заповнення декларації.
Платник податку зобов"язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:
  • від особи, яка не є податковим агентом; 
  • які згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування;
  • які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році — 128 760 грн. (1073 х 120)).
В центрах обслуговування платників податків органів податкової служби кваліфіковані спеціалісти допоможуть заповнити декларацію.
 
ДПІ у Солом"янському районі м. Києва ДПС
 
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100