Для получения налоговой скидки по гражданским доходам нужно подать декларацию

05:04:2012 г.

Декларування доходів пов'язане з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з яким громадяни зобов'язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) або мають право її подати для отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
Нагадаємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом (пп.14.1.170 Кодексу).
Звертаємо увагу громадян, що наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011р. № 1395 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та додатків до неї. А з метою спрощення форми податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – платників податків наказом від 03.02.2012р. № 84 декларацію та додатки до неї викладено в новій редакції, що діє       з 13 лютого 2012 року. Форма декларації складається з восьми розділів та семи додатків. Декларацію можна отримати безкоштовно в органах державної податкової служби, а також роздрукувати з веб-сайта ДПС України.
Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2011 році, подається до 1 травня поточного року. У 2012 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2011 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, умови та підстави для її нарахування визначені у ст. 166 Кодексу „Податкова знижка”. Згідно з пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації. При цьому, при використанні права на податкову знижку разом з декларацією заповнюється додаток 6 до декларації. Розрахунок суми податку до повернення платник податку має зробити самостійно.
До податкової знижки включаються фактично здійснені платником податку протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання).
Зазначені документи не надсилаються (не надаються при поданні декларації) органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення органом ДПС податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.
 
Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту-фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку в паспорті.
Слід також зазначити, що Кодексом (п.166.4) встановлено певні обмеження права на нарахування податкової знижки, зокрема:

  • загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році не може перевищувати суми річного оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням п.164.6 ст.164 Кодексу (на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який відповідно до закону сплачується за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності);
  • якщо платник податку не скористається в 2012 році правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2011 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Права на податкову знижку не мають фізичні особи, які отримали протягом звітного податкового року виключно доходи, які для цілей оподаткування не є заробітною платою. Зокрема суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність за доходами від такої діяльності.

Департамент взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПСУ

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100