Граждане не повинні відображати у податковій декларації дохід у вигляді процентів, нарахованих на банківський рахунок

04:03:2013 г.

Дохід у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок включається до складу загального річного оподатковуваного доходу з 1 січня 2015 року.

При заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи отримані в 2012 році, фізичні особи мають право не відображати такі доходи.

Також формою декларації не передбачено окремого рядку щодо відображення доходів, отриманих у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок.

Водночас, з 1 січня 2015 року до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включатиметься дохід у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок крім:

  • доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані Міністерством фінансів України та на боргові зобов’язання Національного банку України;
  • доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат.

Включення доходу до складу загального річного оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок визначено пп. 164.2.8 п.164.2 ст.164 ПКУ. Абзац шостий п.1 р.ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ визначає момент набрання чиностті вказаного питання.

ДПСУ

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100