Як повернути переплату з ПДФО

04:05:2012 г.

Як повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення юрособою (фізособю-підприємцем) річного перерахунку сум доходу фізособи?

Відповідно до пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу 3 п. 167.1 ст. 167 ПКУ, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги: за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року; під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ; під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
Підпунктом 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ передбачено, що роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги. Згідно з пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.
Отже, враховуючи наведене, повернення сум податку на доходи фізичних осіб проводиться у разі, якщо податковим агентом у будь якому періоді було неправильно визначено (помилково збільшено) та утримано суму податку у платника податку. В інших випадках, у тому числі за результатами перерахунку, що проводиться, зокрема, відповідно до пп. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, повернення податку на доходи фізичних осіб Кодексом не передбачено.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Волинській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить