Главная arrow Декларирование доходов arrow Як загальносистемнику звітувати та сплачувати ПДФО, якщо є громадянські доходи

Як загальносистемнику звітувати та сплачувати ПДФО, якщо є громадянські доходи

22:03:2019 г.

В які терміни подається податкова декларація про майновий стан і доходи та сплачується ПДФО ФОП на загальній системі оподаткування, у випадку отримання нею, як ФО, у звітному році інших доходів (інвестиційний прибуток, спадщина, іноземний дохід тощо)?

Фізична особа – підприємець подає до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб.

При цьому у податковій декларації поряд із доходами від підприємницької діяльності відображаються також інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Остаточний розрахунок суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб здійснюється із суми загального річного оподатковуваного доходу за звітний податковий рік. 

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена фізичною особою – підприємцем за підсумками остаточного розрахунку, зазначена ним у річній податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України для подання такої податкової декларації.

ДФСУ ("ЗІР", підкатегорія 104.09)