Налогообложение наследства

29:04:2013 г.

Шановні платники податків! Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва  наголошує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються (ст. 164 Податкового кодексу).

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими р. IV ПКУ для оподаткування спадщини (п.174.6 ст174 Кодексу).

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (ст. 174 Кодексу).
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.
Водночас, пунктом 179.2 ст.179 Кодексу визначено, що відповідно до розділу IV Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Таким чином, фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.
Також нагадуємо, що при будь-яких питаннях, які стосуються податкового законодавства, Ви маєте змогу звернутись в Центр обслуговування платників податків, що діє при ДПІ у Печерському районі м. Києві за адресою: вул. Лєскова  4., або за тел.: 201-89-04

ДПІ у Печерському районі м. Києва

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100