Главная arrow Декларирование доходов arrow Нужно ли при сдаче декларации о доходах подавать справку для подтверждения налоговой скидки

Нужно ли при сдаче декларации о доходах подавать справку для подтверждения налоговой скидки

21:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: Чи повинен громадянин при поданні податкової декларації про майновий стан і доходи надавати довідку про отримані у звітному році доходи з метою використання права на податкову знижку?

ВІДПОВІДЬ: згідно пп. "в" п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про
майновий стан і доходи за встановленою формою. На вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Отже, фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу органу державної податкової служби надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи. При цьому, пп. "в" п. 176.2 ст. 176 ПКУ передбачено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

ДПА в Тернопільській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100