Нужно ли с декларацией о доходах подавать подтверждающие документы

21:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно додавати до податкової декларації про майновий стан і доходи ще якісь документи?

ВІДПОВІДЬ: згідно пп. "в" п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою. слід зазначити, що у 2012 році змінилась форма декларації про майновий стан та доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за №1532/20270.

Крім цього, згідно з п.176.1 ст.176 Кодексу платники податку зобов'язані на вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Оригінали зазначених документів не надсилаються органу державної податкової служби, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом (п.п.166.2.2 п.166.2 ст.166 Кодексу). Водночас, для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.
Хочу також наголосити, що пп. "в" п. 176.2 ст. 176 Кодексу зобов’язує осіб, які мають статус податкових агентів, подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Андрій Руцький,
головний державний податковий інспектор
сектору зв’язків із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Тернопільській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить