Нужно ли в декларации о доходах указывать полученные за границей страховые возмещения

23:02:2017 г.

У 2016 році я був за кордоном, де мені виплатили страхову суму в результаті страхового випадку. Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи ?

Відповідь: Відповідно до п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, дохід, отриманий з джерелом за межами України – це будь – який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь – яких видів їх діяльності за межами митної території України.

Згідно із п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України у разі якщо джерелом виплат будь-яких оподаткованих доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію та оподатковується за ставкою 18 відсотків та 1,5 відсотків військового збору від суми отриманого доходу.

Враховуючи вищевикладене, у фізичної особи, яка уклала страховий договір за межами митної території України, виникає іноземний дохід під час виплати страхової суми, тобто при настанні страхового випадку. Така фізична особа повинна задекларувати свої доходи та подати декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік до 1 травня 2017 року.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

 



 
 
 

Rambler's Top100