Главная arrow Декларирование доходов arrow Облагается ли налогом на доходы суммы морального и материального ущерба?

Облагается ли налогом на доходы суммы морального и материального ущерба?

10:02:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: Чи підлягає оподаткуванню дохід, який одержаний фізичною особою як відшкодування моральної та матеріальної шкоди з 2011 року?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. 164.2.14 Податкового кодексу України від 02.12.10 р. № 2755-VІ (далі – ПКУ) дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди включаються до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, крім:
а) сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю;
б) відсотків, отриманих від боржника внаслідок прострочення виконання ним договірного зобов’язання; в) пені, що сплачується на користь платника податку за рахунок бюджету (цільового страхового фонду) внаслідок несвоєчасного повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або інших сум бюджетного відшкодування;
г) суми втрат, заподіяних платнику податку актами, визнаними неконституційними, або незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду, що відшкодовуються державою в порядку, встановленому законом.
Дія цього підпункту не поширюється на оподаткування сум страхових виплат, страхових відшкодувань і викупних сум за договорами страхування. Також не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу кошти, отримані платником податку в рахунок компенсації (відшкодування) вартості майна (нематеріальних активів), примусового відчуженого державою у випадках передбачених законом, або вартість такої компенсації, отриманої у негрошовій формі (пп. 165.1.16 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

                                                                                 ДПІ у Деснянському районі м. Києва ДПС

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100