Главная arrow Декларирование доходов arrow Обложение налогом на доходы наследства

Обложение налогом на доходы наследства

10:02:2012 г.

Державна податкова служба м. Києва нагадує мешканцям Деснянського району про необхідність виконання свого громадянського обов’язку перед державою та суспільством щодо подання декларацій про доходи за минулий рік та сплати податків (стаття 67 Конституції України) у разі отримання доходів не від податкових агентів.
Звертаємо особливу увагу на необхідність задекларувати доходи тих громадян, які у 2011 році отримали дохід у вигляді спадщини.

Статтею 1216 ЦКУ визначено, що спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до статті 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Декларування у 2012 році доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог Податкового кодексу України.

Так, ст. 174 Податкового кодексу України (далі – Податковий кодекс)передбачено, що об'єкти спадщини з метою оподаткування поділяються на: нерухоме майно, рухоме майно, комерційну власність, страхові кошти та грошові кошти.

Згідно із статтею ст. 174.2 Податкового кодексу передбачено кілька ставок для оподаткування доходів, отриманих платником податку (резидентом України) внаслідок прийняття у спадщину коштів, майна та немайнових прав і розмір яких регулюється від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем (в незалежності від об’єкта спадщини).

Так, відповідно до ст. 174 Податкового кодексу об’єкти спадщини, отриманої резидентом від резидента, оподатковуються:  

  • за ставкою 0% – у разі отримання будь-якого об’єкта спадщини членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;  
  • за ставкою 5% – у разі отримання будь-якого об’єкта спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;  
  • за ставкою 0% – у разі отримання спадщини у вигляді нерухомого чи рухомого майна або коштів особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Згідно з підпунктом пп.14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Звертаємо особливу увагу на те, що відповідно до норм Податкового кодексу в 2012 році громадяни, у яких є податкове зобов’язання по сплаті податку на доходи фізичних осіб, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи  до 1 травня 2012 року.
Тож сподіваємось, що громадяни, які у 2011 році отримували спадщину, не забудуть про свій обов’язок та до 1 травня 2012 року відвідають податкову інспекцію та задекларують
отримані доходи.

ДПІ у Деснянському районі м. Києва

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100