Главная arrow Декларирование доходов arrow Ответственность за занижение налога на доходы в «гражданской» годовой декларации

Ответственность за занижение налога на доходы в «гражданской» годовой декларации

06:04:2015 г.

Яка передбачена відповідальність для фізичної особи за заниження податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у річній декларації, якщо його виявить податкова інспекція?

Відповідь: Пунктом 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України встановлено, що у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зокрема, якщо платник не подає в установлені строки податкову декларацію, дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов’язань або рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків, то це тягне за собою накладання на платника податків штрафу в розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов’язання; при повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку – накладання на платника штрафу у розмірі 50 % суми нарахованого податкового зобов’язання.

Крім того, відповідно до пп. 129.1.1 пю 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) з розрахунку 120 % річних облікової ставки Нацбанку України, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України).

Отже, при виявленні контролюючим органом заниження податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в річній декларації про майновий стан і доходи до фізичної особи застосовується штраф у розмірі 25 % або 50 % суми донарахованого податкового зобов’язання, пеня та адміністративна відповідальність.

Разом з тим, у разі виправлення помилок платником податку шляхом подання нової звітної декларації про майновий стан і доходи до закінчення граничного терміну подання відповідальність за заниження податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб не застосовується.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

 
 
 

Rambler's Top100