Перерасчет НДФЛ при получении зарплаты от нескольких работодателей

14:03:2012 г.

ЗАПИТАННЯ: Як зробити перерахунок ПДФО при поданні річної декларації про майновий стан та доходи ФО  у разі, якщо  працівник отримав заробітну плату від декількох  податкових агентів, а за одним місцем роботи отримував податкову соціальну пільгу?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до пп. "є" п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників цього податку, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Таким чином, для платника податку-фізичної особи, який отримує дохід від двох і більше податкових агентів насамперед необхідно визначити необхідність подачі декларації податку на доходи за звітний рік. З цією метою необхідно визначити загальний оподатковуваний дохід за кожен місяць звітного року, в якому отримувались доходи від різних податкових агентів, шляхом додавання отриманого доходу від податкових агентів за кожен окремо взятий календарний місяць.
Якщо загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, платник податку зобов’язаний подати декларацію по податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного податкового року. Інформацію щодо сум нарахованого доходу, застосованих податкових пільг, утриманого єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) та утриманого податку на доходи фізичних осіб платник податку отримує у вигляді довідки від роботодавців-податкових агентів. Відповідно до абзацу третього п. 167.1 ст. 167 ПКУ платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно з пп. "є" п. 176.1 ст. 176 ПКУ, застосовують ставку податку 17 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування. Загальна сума річного оподатковуваного доходу визначається шляхом арифметичної суми місячних доходів, які виплачувались (надавались) у звітному році платнику податку у відповідності до абз. 1 пп. 167.1 статті 167 ПКУ у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
Перерахунок з метою застосування підвищеної ставки податку 17%, здійснюється наступним чином: -для визначення суми доходу, яка підлягає оподаткування за ставкою 17 %, сума загального річного доходу зменшується на добуток десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року та кількості місяців, у яких нараховувався дохід; -визначається річна сума ЄСВ для доходу, що не перевищує добутку десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року та кількості місяців, у яких нараховувався дохід; -визначається сума ЄСВ, на яку необхідно зменшити дохід, що перевищує 10 мінімальних заробітних плат, для визначення бази оподаткування ПДФО за ставкою 17% шляхом зменшення річної суми ЄСВ на суму ЄСВ з доходу до десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року; -визначається база оподаткування за ставкою 17%, для чого дохід, який оподатковується за ставкою 17 % зменшується на відповідну суму ЄСВ; -визначається сума податку за ставками 15% та 17% з відповідної бази оподаткування; -проводиться порівняння розрахункової річної суми податку із сумою податку, фактично утриманою за рік, у разі перевищення річної розрахункової суми податку над фактично утриманим податком за рік, платник відображає в декларації суму податкового зобов’язання з ПДФО, що підлягає сплаті в бюджет та самостійно сплачує податок.

ДПІ у Солом’янському районі м. Києва

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100