Подання фізособою декларації при продажу акцій

21:02:2012 г.
У 2011 році я продав належні мені на правах власності акції юридичній особі. Чи повинен я подавати декларацію та з якої суми сплачувати податок?
Відповідно до пп. 170.2.1 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.
Інвестиційний прибуток розраховується як додатна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм пп. 170.2.4 — 170.2.6 (крім операцій з деривативами).
Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює сумі державного мита та податку з доходів фізичних осіб, сплачених у зв’язку з таким даруванням чи успадкуванням.
Додатне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за результатами звітного року включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку, що підлягає декларуванню за результатами звітного податкового року у встановленому законом порядку. При цьому не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу дохід, отриманий протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4, і округленого до найближчих 10 грн (у 2011 році ця сума становила 1320 грн).
Отже, якщо різниця між ціною продажу та документально підтвердженою ціною придбання акцій буде більшою за 1320 грн, Ви повинні до 1 травня 2012 р. подати до податкового органу за місцем проживання декларацію із зазначенням відповідної інформації.
Державна податкова служба у Вінницькій області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить