Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу

21:02:2013 г.

Платники податку на доходи фізичних осіб, які відповідно до IV розділу Податкового кодексу України зобов'язані подавати декларацію або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку за наслідками звітного податкового року з урахуванням положень статті 166, повинні вести облік у Книзі обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу. Форма цієї Книги затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.01.2013 № 6.
Ведення Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу здійснюється у такому порядку:
Платники податку повинні заводити Книгу самостійно. Книга, як правило, має вигляд зошита чи блокнота, що купується платниками самостійно.
Записи у графах Книги здійснюються безпосередньо платником податку або уповноваженим представником кульковою або чорнильною ручкою, чітко і розбірливо не пізніше наступного дня після отримання відповідних сум доходів, сплати (перерахування) податку, а також понесених витрат.
Підрахунки відображених у Книзі даних проводяться для цілей заповнення декларації про майновий стан і доходи. Суми отриманих доходів, понесених витрат та сплачених (перерахованих) податків відображаються в графах Книги у гривнях.
До граф 1 та 2 записують: дати отримання доходу або понесених витрат, код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, місцезнаходження для юридичної особи, прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), місце проживання для фізичної особи.
До граф 3 - 6 записують суми доходів, з яких складається загальний річний оподатковуваний дохід, а також суми понесених витрат, підтверджених документально.
У графу 7 записують суми сплаченого (перерахованого) податку.

Облік документів і відомостей, пов'язаних з правом на отримання податкової знижки згідно зі статтею 166 Податкового Кодексу, платники податків можуть вести в реєстрі документів, записи в якому проводяться у довільній формі.
Нагадаймо, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинні бути відображені вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Книга та реєстр документів (за наявності) знаходяться у платників податку та повинні надаватись органам державної податкової служби на їх вимогу.
Шановні платники!
Форма Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.01.2013 № 6.

Водночас, повідомляємо, що наказ Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року N 1022 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу", втратив чинність.

ДПСУ

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100