Главная arrow Декларирование доходов arrow Порядок возврата НДФЛ при продаже физлицом недвижимости

Порядок возврата НДФЛ при продаже физлицом недвижимости

03:07:2012 г.

Запитання: Який порядок повернення сум надміру сплаченого ПДФО при отримані доходу від продажу об’єктів нерухомого (рухомого) майна, внаслідок укладання договорів між ФО?

Відповідь: Відповідно до ст.179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п.12 Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом ДПА України, Мінфіну, Державного казначейства України від 21.12.10 № 974/1597/499 (далі - Порядок), надміру утримана (сплачена) сума податку на доходи фізичних осіб підлягає поверненню платнику податку протягом 60 календарних днів від дня отримання органом державної податкової служби податкової декларації на поточний рахунок, вказаний у податковій декларації, у разі його наявності у платника податку, або на рахунок банку, який здійснюватиме виплату коштів готівкою, або на рахунок підприємства поштового зв’язку за податковою адресою платника податку, зазначеною в податковій декларації.
Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб на поточний рахунок платника податку здійснюється органом Державного казначейства України на підставі висновку, поданого органом державної податкової служби до відповідного органу Державного казначейства України не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку від дня отримання органами державної податкової служби податкової декларації.
Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних осіб готівкою здійснюється:

  • на підставі чека на одержання готівки, виписаного на ім’я фізичної особи;
  • на підставі Реєстру, складеного органом державної податкової служби у чотирьох примірниках, у якому зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові одержувача, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), сума, що підлягає поверненню, та дата отримання податкової декларації (при поверненні через підприємства поштового зв’язку додатково зазначається податкова адреса одержувача коштів, зазначена у податковій декларації).

     При цьому, щодо повернення податку на доходи при отриманні доходу від продажу (обміну) нерухомого майна, діє п.172.6 ст.172 ПКУ, а саме: у разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку.

ДПІ  у Дніпровському районі м. Києва ДПС

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100