Тонкости отражения общесистемщиком чистого дохода в декларации

11:03:2019 г.

Яким чином в декларації про майновий стан і доходи вказується сума чистого оподатковуваного доходу, отриманого ФОП на загальній системі оподаткування?

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Згідно з п.п. 8 п. 2 розд. ІІІ Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція), у рядку 10.7 розд. II «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) вказується сума чистого оподатковуваного доходу, отриманого фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, та заповнюються наступні графи:
• у графі 3 рядка 10.7 розд. II Декларації вказується додатне значення графи 9 рядка 1 «Усього» розд. I додатка Ф2 до Декларації;
• у графі 6 рядка 10.7 розд. II Декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 18 відс., визначеною п.п. 167.1 ст. 167 ПКУ, та відображена у рядку 1.5 розд. III додатка Ф2 до Декларації;
• у графі 7 рядка 10.7 розд. II Декларації вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 1,5 відс., визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим.1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, та відображена у рядку 2.3 розд. III додатка Ф2 до Декларації.

При цьому, разом з Декларацією подається та заповнюється додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» до Декларації, у якому сума чистого оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування вказується у графі 9 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. I «Доходи від провадження господарської діяльності» додатка Ф2 до Декларації та розраховується за такою формулою:
графа 4 «Сума одержаного доходу (грн, коп.)» – графа 5 «Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції» – графа 6 «Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату» – графа 7 «Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг» – графа 8 «Амортизаційні відрахування» розд. I додатка Ф2 до Декларації (п. 3 розд. IV Інструкції).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

  
 
 

Rambler's Top100