Главная arrow ЕСВ arrow Частный предприниматель, который достиг пенсионного возраста, освобождается от уплаты ЕСВ

Частный предприниматель, который достиг пенсионного возраста, освобождается от уплаты ЕСВ

03:04:2014 г.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві звертає увагу, що відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.
Проте, відповідно до частини 4 статті 4 Закону №2464 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Отже, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Водночас за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить