Что является базой для начисления ЕСВ у ФЛП-общесистемщика

16:10:2013 г.

Що є базою нарахування єдиного внеску для фізичної особи – підприємця, який обрав загальну систему оподаткування та не використовує працю найманих робітників?

Відповідь: Відповідно до положень Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Також зазначеним Законом визначено, що єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464.

ДПІ у Шевченківському  районі ГУ Міндоходів м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить