ФОП зобов'язані подавати звіт по ЄСВ незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, чи ні, крім…

09:10:2013 г.

Пунктом 2.14 розділу ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09 вересня 2013 року № 454, передбачено, що фізичні особи - підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, чи ні.

В той же час, із «загального правила» є виключення – від подання такого звіту звільняється та категорія фізичних осіб–підприємців, яка зазначена у пункті 3.3 розділу III цього Порядку. У зазначеному пункті мова йде про фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та які є пенсіонерами за віком або інвалідами та які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

При цьому звертаємо увагу на те, що звільнення від подання звітності по ЄСВ передбачено лише для самих фізичних осіб–підприємців, які є «єдинниками»– пенсіонерами, інвалідами. Стосовно найманих ними осіб звільнення щодо подання звітності по ЄСВ не передбачено.

ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Примечание редакции. В консультации идет речь о подаче годовой отчетности по ЕСВ "за себя".

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить