Главная arrow ЕСВ arrow Исчисление ЕСВ по работнице, которая увольняется во время декретного отпуска

Исчисление ЕСВ по работнице, которая увольняется во время декретного отпуска

18:12:2017 г.

Працівниця звільняється під час декретної відпустки. Їй нарахована невикористана відпустка в розмірі менше мінімальної заробітної плати. Чи потрібно донараховувати ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску? Робочих днів в неї немає.

Пунктом 1 частини першої ст.7 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464), визначено, що базою нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року N108/95-ВР «Про оплату праці», із змінами та доповненнями, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Cума єдиного внеску розраховується як добуток ставки єдиного внеску та розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано:

  • дохід, що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, та ставки єдиного внеску у разі нарахування;
  • заробітної плати (доходів) найманому працівнику, який частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати;
    заробітної плати (доходів) найманому працівнику, який частину місяця перебував у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Обов’язок нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи також передбачено і у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами).
 
Однак, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої у поточному місяці заробітної плати незалежно від її розміру у разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи.

Роз’яснення з цього приводу надано в листі Державної фіскальної служби України від 29.01.2016 р. №1394/5/99-99-17-03-03-16.

ГУ ДФС у Львівській області

 
 
 

Rambler's Top100