Главная arrow ЕСВ arrow Исправление ошибок в ЕСВ-отчете: как заполнить отрицательные значения

Исправление ошибок в ЕСВ-отчете: как заполнить отрицательные значения

20:03:2014 г.

ПФУ в письме от 28.02.2014 г. № 5463/05-10 (далее — Письмо № 5463) рассмотрел порядок корректировки реквизитов таблицы 6 Отчета о суммах начисленной заработной платы (дохода, денежного обеспечения, пособия, компенсации) застрахованных лиц и суммах начисленного единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование в органы доходов и сборов (форма № Д4 (месячная)) (далее — Отчет № Д4).

В Письме № 5463 указывается, что внесении отрицательных значений сумм начисленной зарплаты (дохода ) допускается только:

  • при отображении сумм перерасчетов зарплаты (дохода), связанные с уточнением количества отработанного времени в связи с временной нетрудоспособностью и пособия в связи с беременностью и родами, начисленных в предыдущих периодах;
  • при отображении стронированных сумм отпускных и пособия по временной нетрудоспособности и пособия по беременности и родам, начисленных в предыдущих периодах .

В свою очередь реквизиты 13, 14 , 15 и 16 таблицы 6 Отчета №Д4 заполняются независимо друг от друга, то есть при наличии данных для заполнения названных реквизитов. Поэтому в случае необходимости уменьшения указанных показателей за предыдущие отчетные периоды применяется знак «минус» и указывается месяц и год, за который необходимо изменить показатель.


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ від 28.02.2014 р. № 5463/05-10
Щодо заповнення реквізитів таблиці 6 форми № Д4

Пенсійний фонд України розглянув Ваш лист <…> про заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та повідомляє.
Згідно спільного листа від 27.12.2013 Пенсійного фонду України № 36398/05-10 та Міністерства доходів і зборів № 21052/5/99-9917-03-01-16, органи Пенсійного фонду України надають роз'яснення щодо заповнення таблиць 5-9 додатку 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а отже керуватися під час заповнення таблиць звіту можна Описом формату звіту, який знаходиться на сайті Пенсійного фонду України.

Відповідно п.4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок) внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:

  • при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
  • при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах.

Реквізити 13, 14, 15 та 16 таблиці 6 додатка 4 Порядку заповнюється не залежно один від одного, тобто за наявності даних для заповнення названих реквізитів.
У разі необхідності зменшення зазначених показника за попередні звітні періоди застосовується знак мінус і зазначається місяць та рік за який необхідно змінити показник. 

Реквізит 15 таблиці 6 додатка 4 Порядку заповнюється у кожному звітному періоді для підрахунку трудового стажу по кожній застрахованій особі. Показник відповідає кількість календарних днів від 1-го до 31 (28, 29, 30), залежно від кількості календарних днів у місяці. Якщо початок трудових відносин збігається з першим числом місяця та відсутній факт звільнення застрахованої особи у звітному періоді (закінчення цивільно-правових відносин) значення реквізиту 15 завжди дорівнює кількості календарних днів у місяці. У разі наявності факту звільнення показник відповідає кількості календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці з урахуванням дня звільнення.
Зазначений реквізит заповнюється одним значенням у одному рядку, що відповідає звітному. За наявності декількох рядків по одній застрахованій особі реквізит 15 зазначається лише в одному, а саме в тому в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності).

Директор департаменту О.Б. Ніколаєв

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить