Как часто частным предпринимателям без наемных работников подавать отчет по ЕСВ в ГНИ?

15:10:2013 г.

Пунктом 3.2 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454, передбачено, що фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Таким чином для такої категорії осіб звітним періодом є календарний рік.
Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку та має назву «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».
При цьому нагадуємо, що фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Звіт зазначеними особами не подається. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві