Льготная ставка ЕСВ для работающих инвалидов

08:11:2016 г.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадує, що відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюються винятково Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Частиною другою ст. 2 цього Закону встановлено, що виключно Законом № 2464 визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, розмір єдиного внеску.

Статтею 4 Закону № 2464 визначено вичерпний перелік платників єдиного внеску.
Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п.1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Пунктом 5 розділу III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі - Інструкція №449) визначено, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8,41 % суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом про оплату праці, та суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих інвалідів.

Підтвердженням встановлення працівнику інвалідності відповідно до абзацу другого п. 7 розділу III Інструкції №449 є завірена копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (далі – довідка МСЕК). Завірення копії довідки здійснюється безпосередньо підприємством, установою або організацією, зазначеними в абзацах другому, п’ятому – сьомому пп. 1 п. 1 розділу II Інструкції №449.

Нарахування єдиного внеску у розмірах, визначених пунктами 5 – 7 розділу III Інструкції №449, здійснюється з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду в МСЕК, та закінчується датою припинення інвалідності (абзац третій п. 7 розділу III Інструкції №449).

Довідка МСЕК є первинним документом щодо встановлення групи інвалідності, тому використання інших вторинних документів, які видаються на підставі цієї довідки, є недоцільним.

Згідно з частиною другою ст. 9 Закону № 2464 обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок.

У разі відсутності довідки МСЕК на момент обчислення єдиного внеску немає підстави для нарахування роботодавцем такого внеску в розмірі 8,41%.

Отже, нарахування роботодавцем єдиного внеску в розмірі 8,41% на заробітну плату зазначеної категорії працівників здійснюється з моменту встановлення групи інвалідності, але не раніше отримання підприємством вищезазначеної довідки.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить