Главная arrow ЕСВ arrow Может ли наемный работник сам платить ЕСВ

Может ли наемный работник сам платить ЕСВ

29:05:2018 г.

Чи має право найманий працівник самостійно провести сплату ЄВ з метою отримання допомоги по безробіттю?

Частиною першою ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичної особи на умовах трудового договору (контракту).

Відповідно до частини дев’ятої ст. 9 Закону № 2464 обчислення і сплата ЄВ за працівників, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюються роботодавцями за рахунок сум, на які ЄВ нарахований.

ЄВ сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку (частина сьома ст. 9 Закону № 2464).

Таким чином, найманий працівник не має можливості самостійно провести сплату ЄВ.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100