Набула чинності Інструкція про порядок нарахування та сплати ЄСВ

04:10:2013 г.

З початку жовтня набув чинності наказ Міндоходов від 09.09.2013 № 455, яким затверджено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інструкція встановлює процедуру нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, визначеними Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів.

Інструкцією, зокрема, скасована норма, згідно з якою за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності накладається штраф у розмірі 170 грн. Це відбулося відповідно до змін, унесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406 до Закону про ЄСВ.

Також, крім самої Інструкції, затверджені заява та типовий договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зауважимо, що відповідно до нового порядку не вважається поданим звіт, надісланий поштою. Для подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міндоходів розроблено електронні формати документів звітності з ЄСВ, які можна знайти на офіційному веб-сайті відомства.

Звертаємо увагу на те, що з 1 жовтня почали діяти нові рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1622-13

Держпідприємництва

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить