Надо ли начислять ЕСВ при выплате частному предпринимателю вознаграждения по договору на предоставление услуг?

15:01:2014 г.

Чи нараховується єдиний соціальний внесок на суму винагороди, що виплачується підприємством приватному підприємцю за договором про надання послуг?

Відповідь: Згідно з частиною першою статті 4 Закону України від 08.07.10 №2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” платниками єдиного внеску є роботодавці, а саме, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).
Враховуючи вищезазначене, при виплаті на користь приватного підприємця винагороди згідно з договором про надання послуг єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується, якщо такий приватний підприємець надав послуги за видами діяльності, які відповідають відомостям, внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100