Платит ли предприниматель единый соцвзнос с зарплаты работника-инвалида?

14:06:2016 г.

Відповідно до частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платники єдиного внеску, які є роботодавцями, нараховують єдиний внесок на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464).

Згідно з частиною тринадцятою ст. 8 Закону № 2464 ставка 8,41 % визначеної бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди.

Таким чином, вказана пільга не розповсюджується на фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників-інвалідів. Іншого Законом № 2464 не передбачено.

Враховуючи зазначене вище, фізичні особи - підприємці нараховують єдиний внесок на заробітну плату (дохід) працівників-інвалідів у розмірі 22 % до визначеної бази нарахування єдиного внеску.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 



 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100