Предприниматель подал ЕСВ-отчет по неправильной форме

23:08:2018 г.

Яка відповідальність застосовується до ФОП, яка протягом року своєчасно сплачувала ЄВ, але подала річний звіт не за встановленою формою?

Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт), поданий не за встановленою формою, вважається неподаним. 

До фізичної особи – підприємця, яка протягом року своєчасно сплачувала єдиний внесок, але подала річний Звіт не за встановленою формою, застосовується відповідальність у вигляді фінштрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Ті самі дії, вчинені фізичною особою – підприємцем, до якої протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, за подання не за встановленою формою Звіту до таких осіб застосовується адміністративна відповідальність.

Згідно з частиною першою ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (далі – КУпАП), зокрема, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165 прим.1 КУпАП, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 301.09)

 

 
 
 

Rambler's Top100