Главная arrow ЕСВ arrow Розмір ЕСВ який нараховує ФОП на суму заробітної плати працівників-інвалідів

Розмір ЕСВ який нараховує ФОП на суму заробітної плати працівників-інвалідів

09:01:2014 г.

Розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування визначаються статею 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Разом з тим, зазначеним Законом визначено, що платники-роботодавці нараховують єдиного внеску на суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», залежно від визначеного класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника єдиного соціального внеску, з урахуванням видів його економічної діяльності (від 36,76 до 49,7 відсотків).
Згідно з пунктом 13 статті 8 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ставка 8,41 відсотків визначеної бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів, встановлена тільки для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди. Таким чином, вказана пільга не розповсюджується на фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників – інвалідів.
Враховуючи зазначене, фізичні особи - підприємці нараховують єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено від 36,76 до 49,7 відсотків.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить