С какого периода предприниматель-пенсионер освобождается от уплаты ЕСВ

24:01:2018 г.

З якого періоду ФОП звільняється від сплати ЄВ за себе, якщо вона набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ).

Нормами частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 ЄВ для ФОП встановлено у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ.

Базу нарахування ЄВ для таких осіб визначено пп. 2 та 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464.

Терміни сплати ЄВ для ФОП встановлено абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464.

Згідно з п. 1 частини другої ст. 6 Закону № 2464 платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄВ.

ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону № 2464 ФОП, в тому числі ФОП - платники ЄП, звільняються від сплати за себе ЄВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФОП, яка набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄВ з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄВ для даної категорії платників Законом № 2464 не передбачений, то місяць, в якому така особа набула право на пенсію за віком або статус особи з інвалідністю, або досягла віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується ЄВ.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100