Сколько платит ЕСВ (ставка) частный предприниматель — плательщик единого налога

23:01:2014 г.

Який розмір ЄСВ застосовують ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Відповідь: Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
ЄСВ для платників, зазначених, зокрема, у п. 4 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 (фізичних осіб - підприємців, в тому числі і тих, які обрали спрощену систему оподаткування), встановлюється у розмірі 34,7 відс. бази нарахування ЄВ (частина 11 ст. 8 Закону № 2464). Пунктом 3 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄСВ для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 ст. 7 Закону № 2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується - на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Отже, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують ЄСВ у розмірі 34,7 відс. на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464 та не менше розміру мінімального страхового внеску.

ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100