Главная arrow ЕСВ arrow ЄСВ: що треба пам’ятати ФОП-єдиннику

ЄСВ: що треба пам’ятати ФОП-єдиннику

03:12:2019 г.

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) є, зокрема, підприємці - платники єдиного податку. Для підприємців - платників єдиного податку ЄСВ нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного соціального внеску.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2019 році – 918 грн. 06 коп. (4173 грн. х 22%), у 2020 — 1039 грн. 06 коп. (4723 грн х 22%)).

Отже, базою нарахування ЄСВ для підприємців – платників єдиного податку 1–3 груп за себе є сума, визначена такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального ЄСВ (у 2019 році – 918 грн. 06 коп., у 2020 — 1039 грн. 06 коп.).

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Тобто, підприємці - платники єдиного податку сплачують ЄСВ за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Виключенням є підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Підприємці – платники єдиного податку сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Отже, граничний термін сплати ЄСВ для підприємців – платників єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Також вони можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються при остаточному розрахунку, який здійснюється за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Зазначена норма передбачена п. 4 частини першої ст. 4, п. 3 частини першої ст. 7, абз. третій частини восьмої ст. 9, ст 25 Закону України від 08.07.10 № 2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

ГУ ДПС у Запорізькій області