Тонкости заполнения специфических строк приложения 4 ЕСВ-отчета

10:10:2018 г.

В яких випадках заповнюються рядки 3.2.1, 3.3.1 та 3.4.1 таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?

Відповідно до п. 9 прим. 7 розд. VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) щороку в законі про Державний бюджет України на відповідний рік затверджуються видатки на покриття Пенсійному фонду України (далі – ПФУ) недоотриманої суми коштів від застосування розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), передбаченого частинами тринадцятою і чотирнадцятою ст. 8 Закону № 2464.

При цьому для визначення недоотриманої ПФУ суми коштів платник ЄВ розраховує та відображає у звітності суму ЄВ в розмірах, передбачених частинами п’ятою та чотирнадцятою ст. 8 Закону № 2464, не змінюючи при цьому суми сплати ЄВ.

Розрахунок недоотриманих ПФУ сум здійснюється у порядку, встановленому ПФУ за погодженням з Державною фіскальною службою України.

Таким чином, з метою визначення недоотриманої ПФУ суми коштів, для роботодавців, у яких працюють особи з інвалідністю, та які нараховують ЄВ на суму заробітної плати, суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за ставкам 8,41 %., 5,3 %., 5,5 %., таблицю 1 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (у редакції наказу Мінфіну від 15.05.2018 № 511) (далі – Порядок № 435), розширено новими рядками:
• рядок 3.2.1, де зазначається ЄВ, нарахований підприємствами, установами і організаціями на суми заробітної плати, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами працюючим особам з інвалідністю (22 %);
• рядок 3.3.1, де зазначається ЄВ, нарахований підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариствами УТОГ та УТОС на суми заробітної плати та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами осіб з інвалідністю (22 %);
• рядок 3.4.1, де зазначається ЄВ, нарахований підприємствами та організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю (за умов, визначених частиною чотирнадцятою ст. 8 Закону № 2464), на суми нарахованої заробітної плати, суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих осіб з інвалідністю (22 %).

Це довідкова інформація щодо сум ЄВ, які були б сплачені роботодавцями при застосуванні розміру ЄВ, визначеного частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 (22 відс.), до суми заробітної плати (доходу) осіб з інвалідністю, зазначеної у рядках 2.2 (8,41 відс.), 2.3 (5,3 відс.) та 2.4 (5,5 відс.) таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435.

Вказана інформація не впливає на показники підсумкових рядків у таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 і на загальну суму ЄВ до сплати.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100