Главная arrow ЕСВ arrow Уплата ЕСВ предпринимателем: общие правила

Уплата ЕСВ предпринимателем: общие правила

22:01:2018 г.

Яким чином сплачують ЄВ ФОП, які одночасно провадять незалежну професійну діяльність?

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) є ФОП, у тому числі ФОП - платники ЄП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

ЄВ нараховується:

  • для ФОП (крім ФОП - платників ЄП) та осіб які провадять незалежну професійну діяльність, – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
    У разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464);
  • для ФОП - платників ЄП, – на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

ФОП, у тому числі ФОП - платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).

Враховуючи зазначене, якщо ФОП (крім ФОП, які є пенсіонерами за віком або особами з інваліднісю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу) одночасно провадять незалежну професійну діяльність, то вони сплачують ЄВ у розмірі 22 відс. бази нарахування, визначеної ст. 7 Закону № 2464, як ФОП (залежно від обраної системи оподаткування) та як особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в термін, встановлений абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 для зазначених категорій платників.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100