Від сплати ЄСВ за себе звільняються пенсіонери та особи з інвалідністю

28:07:2020 г.

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадали, що пенсіонери та особи з інвалідністю звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Це передбачено частиною 4 статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Зокрема визначено, що фізичні особи - підприємці та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України від 23 вересня 1999 року №1105 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу.

Звертаємо увагу, що пенсіонери та особи з інвалідністю можуть бути платниками єдиного внеску, виключно, за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Що стосується найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах, згідно з чинним законодавством.

Нагадаємо, місячна мінімальна сума єдиного внеску з 1 січня становить 1039,06 гривень. Мінімальна сума єдиного внеску, що сплачується фізичними особами - підприємцями за себе у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3117,18 грн (1039,06 грн х 3 місяці), максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік становить – 70845,00 грн. (4723 х 15).

Фізичні особи-підприємці сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, або щомісячно авансовим внеском – до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

ГУ ДПС в Івано-Франківській області