Главная arrow ЕСВ arrow Відпускні менші ніж мінімалка: чи донараховувати ЄСВ?

Відпускні менші ніж мінімалка: чи донараховувати ЄСВ?

17:07:2017 г.

Посадовий оклад працівника, який у червні перебував у відпустці, становить 3 200,00 грн. Чи потрібно донараховувати ЄСВ на суму різниці (мінімальна заробітна плата мінус фактична)?

Журнал "Вісник. Офіційно про податки" 

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць (з 01.01.2017 р. – 3 200,00 грн), за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску (22 %) застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (частина п’ята ст. 8 Закону про ЄСВ).

Для працівників, які перебували у щорічних відпустках (на дітей, чорнобильських), у разі якщо фактична база нарахування єдиного внеску менше мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Тобто вимога щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати застосовується.

При цьому якщо працівник повний місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати, вимога щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати не застосовується, оскільки база нарахування єдиного внеску відсутня.

Світлана Кепіна, начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФСУ

Вісник. Офіційно про податки

 

 
 
 

Rambler's Top100