Главная arrow Индексация зарплаты arrow Індексація зарплати за червень 2018 року

Індексація зарплати за червень 2018 року

18:06:2018 г.

У Таблиці (ТУТ) зазначені коефіцієнти для індексації зарплати працівників за червень 2018 року (розраховуються наростаючим підсумком на підставі щомісячних індексів споживчих цін (тобто індексів інфляції), залежно від того, який місяць базовий)

Крім того, у Таблиці наведено суми індексації, що розраховані виходячи із проіндексованої заробітної плати, розмір якої дорівнює або більше прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО) (якщо місяць відпрацьовано працівником повністю).

Увага!

1. У червні 2018 року ПМПО становить 1762 грн.

2. Основні правила проведення індексації наведено на стор. 24–30 № 20 газети «Консультант приватного підприємця» за 2017 рік. 

3. Індексацію зобов’язані проводити всі роботодавці (у тому числі ФОП, що мають най­маних працівників).

4. Індексація грошових доходів проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації (103%). 

5. Індексувати потрібно тільки ті доходи працівників, які не мають разового характеру (п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1078, да­лі — Порядок № 1078). Це, зокрема:

  • заробітна плата (оплата праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками/окладами й відрядними розцінками);
  • доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Найпопулярнішими доходами працівників, які не підлягають індексації (п. 3 Порядку № 1078), зокрема, є:

  • виплати, які обчислюються із середньої заробітної плати (наприклад, відпускні, грошова компенсація за невикористану відпустку тощо);
  • доходи, що мають разовий характер (наприклад, цільова разова матеріальна допомога, разові премії, винагорода за підсумками роботи за рік тощо).

6. Індексація розраховується окремо за кож­ним працівником.

7. Індексація зарплати працівникові-сумісникові проводиться так. Суміснику за його вимогою видається довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки здійснюється індексація доходів, отриманих від сумісництва, в межах суми, що не перевищує ПМПО, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.
Вважаємо, що на сьогодні ця норма застаріла. Справа в тому, що зараз розмір мінзарплати набагато більше ПМПО. Тому, як правило, сум для індексації за сумісництвом не буде.

 
 
 

Rambler's Top100