Главная arrow Индексация зарплаты arrow Індексація зарплати за грудень 2017 року

Індексація зарплати за грудень 2017 року

30:11:2017 г.

У Таблиці (див. ТУТ) зазначені коефіцієнти для індексації зарплати працівників за грудень 2017 року (розраховуються наростаючим підсумком на підставі щомісячних індексів споживчих цін (тобто індексів інфляції), залежно від того, який місяць базовий).

Крім того, у Таблиці наведено суми індексації, що розраховані виходячи із проіндексованої заробітної плати, розмір якої дорівнює або більше прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО) (якщо місяць відпрацьовано працівником повністю).

Увага!

  • 1. З 1 грудня 2017 року ПМПО збільшився з 1684 грн. до 1762 грн.
  • 2. Основні правила проведення індексації наведено на стор. 24–30 № 20 газети за 2017 рік.
  • 3. Рекомендації щодо уникнення індексації див. на стор. 28–30 № 3 газети за 2017 рік.
  • 4. Індексація зарплати працівникові-сумісникові має свої особливості. Особі, що працює за сумісництвом, видається на її вимогу довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки здійснюється індексація доходів, отриманих від сумісництва, в межах суми, що не перевищує ПМПО, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи. Вважаємо, що на сьогодні ця норма застаріла. Справа в тому, що зараз розмір мінзарплати набагато більше ПМПО. Тому, як правило, сум для індексації за сумісництвом не буде. 
  • 5. Сума індексації є складовою частиною зарплати, тому її нараховують і виплачують разом із зарплатою за відповідний місяць.
 
 
 

Rambler's Top100