Главная arrow Индексация зарплаты arrow Індексація зарплати за грудень 2018 року

Індексація зарплати за грудень 2018 року

18:12:2018 г.

У Таблиці (див. ТУТ) зазначено коефіцієнти для індексації зарплати працівників за грудень 2018 року (розраховуються наростаючим підсумком на підставі щомісячних індексів споживчих цін (тобто індексів інфляції), залежно від того, який місяць базовий; поріг індексації — 103%).

Крім того, у Таблиці наведено суми індексації, що розраховані виходячи із проіндексованої заробітної плати, розмір якої дорівнює або більше прожиткового мінімуму для праце­здатних осіб (далі — ПМПО) (якщо місяць відпрацьовано працівником повністю).

Нагадаємо основні нюанси, які необхідно знати роботодавцю при проведенні індексації.

1. У грудні 2018 року розмір ПМПО становить 1921 грн. 

2. Індексацію зобов’язані проводити всі роботодавці (у тому числі ФОП-роботодавці).

3. Індексувати потрібно тільки ті доходи працівників, які не мають разового характеру. Це, зокрема: заробітна плата (оплата праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками/окладами й відрядними розцінками); доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

4. Індексація розраховується окремо за кожним працівником.

5. Індексація зарплати працівникові-сумісникові проводиться так. Суміснику за його вимогою видається довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки здійснюється індексація доходів, отриманих від сумісництва, в межах суми, що не перевищує ПМПО, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

 
 
 

Rambler's Top100