Главная arrow Индексация зарплаты arrow Індексація зарплати за липень 2018 року

Індексація зарплати за липень 2018 року

18:07:2018 г.

У Таблиці (див. ТУТ)  зазначені коефіцієнти для індексації зарплати працівників за липень 2018 року (розраховуються наростаючим підсумком на підставі щомісячних індексів споживчих цін (тобто індексів інфляції), залежно від того, який місяць базовий).

Крім того, у Таблиці наведено суми індексації, що розраховані виходячи із проіндексованої заробітної плати, розмір якої дорівнює або більше прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО) (якщо місяць відпрацьовано працівником повністю).

Увага!

  • 1. З 1 липня 2018 року змінився розмір ПМПО, який тепер становить 1841 грн. 
  • 2. Основні правила проведення індексації наведено на стор. 24–30 № 20 газети за 2017 рік.
  • 3. Індексація розраховується окремо за кож­ним працівником.
  • 4. Індексацію зобов’язані проводити всі роботодавці (у тому числі ФОП, що мають най­маних працівників).
  • 5. Індексація грошових доходів проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації (103%). 
  • 6. Індексація зарплати працівникові-сумісникові проводиться так. Суміснику за його вимогою видається довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, і проіндексованого доходу. На підставі цієї довідки здійснюється індексація доходів, отриманих від сумісництва, в межах суми, що не перевищує ПМПО, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи. Вважаємо, що на сьогодні ця норма застаріла. Справа в тому, що зараз розмір мінзарплати набагато більше ПМПО. Тому, як правило, сум для індексації за сумісництвом не буде.
 
 
 

Rambler's Top100