Чи потрібно ФОП — платнику єдиного податку другої групи, яка реалізує масла та обсяг доходу якої не перевищує 1 млн грн, застосовувати РРО

27:04:2017 г.

Суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють, зокрема, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 л), не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп (пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу).

РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку (п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу).

Отже, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи у разі неперевищення обсягу доходу 1 млн грн протягом календарного року при продажу масла та оливи в ємностях до 20 л має право не застосовувати РРО.

ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

 
 
 

Rambler's Top100