Підприємці, які здійснюють реалізацію складних побутових товарів, з 8 травня 2017 року обов’язково застосовують РРО

11:05:2017 г.

Підприємці – спрощенці, котрі реалізують складну побутову техніку незалежно від обсягів доходу, зобов’язані проводити такі операції через реєстратор розрахункових операцій. Про це на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Луцькій міській раді представників бізнесу поінформувала заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна.

Як підкреслила посадовець, така вимога передбачена Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII та постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

«Саме факт реалізації товарів, перелік яких містить відповідна постанова Кабінету Міністрів України, є визначальною умовою для застосування касової техніки. Тобто, підприємці всіх груп спрощеної системи оподаткування, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, повинні врахувати вимоги чинного законодавства та працювати з 8 травня з реєстратором розрахункових операцій. Ми неодноразово наголошували, що закон вступив в дію з 1 січня цього року. Отож, суб’єкти підприємництва мали певний адаптаційний період, тобто більше 4 місяців до моменту вступу в дію постанови Кабміну, для того, щоб придбати та налаштувати касову техніку», - підкреслила Олена Нікотіна.

Платники податків повинні врахувати, що термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України від 12.05.1991 № 1023-XII «Про захист прав споживачів». Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231"Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

Фахівці ГУ ДФС у Волинській області звертають увагу споживачів, котрі планують придбати техніку, а також представників бізнесу, котрі зобов’язані застосовувати РРО, що до технічно складних побутових товарів належать  вісім груп, а саме: «Вироби із чорних металів», «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини», «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя», «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання», «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя», «Годинники всіх видів та їх частини», «Музичні інструменти; їх частини та приладдя», «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Волинській області

 

 
 
 

Rambler's Top100