Главная arrow НДС arrow Частный предприниматель — неплательщик НДС получил импортные услуги: платить ли НДС?

Частный предприниматель — неплательщик НДС получил импортные услуги: платить ли НДС?

18:08:2017 г.

Суб’єкти господарювання, у т. ч. підприємці (як платники, так і неплатники ПДВ), відповідальні за сплату ПДВ з отриманих послуг від нерезидентів. Отримувач послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, нараховує ПДВ за ставкою 20% на базу оподаткування. Отримувач послуг — платник ПДВ включає нарахований ПДВ до податкових зобов’язань декларації за відповідний звітний період.

Отримувача послуг — неплатник ПДВ подає до ДФС розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачають нерезиденти (у т. ч. їх постійні представництва, не зареєстровані платники податків) на митній території України.

Такий отримувач подає форму, затверджену наказом МФУ від 28.01.2016 № 21. Тому підприємець, у т. ч. єдиноподатник — неплатник ПДВ, у разі отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких є митна територія України, мусить як податковий агент нерезидента сплатити ПДВ незалежно від суми здійснених операцій.

Лист ДФС від 14.08.2017 № 1587/С/99-99-13-01-02-14/ІПК (див. нижче)

Головбух24

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.08.2017 р. № 1587/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з отримання послуг від нерезидента та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 180.2 ст. 180 Кодексу особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Тобто, суб’єкти господарювання, у т.ч. і фізичні особи - підприємці, як платники ПДВ так і неплатники ПДВ, з метою нарахування ПДВ є особами, які відповідальні за нарахування та сплату ПДВ до бюджету при отриманні послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ.

Правила оподаткування ПДВ послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, визначено ст. 208 Кодексу.

Місце постачання послуг визначено за правилами, встановленими пп. 186.2 - 186.4 ст. 186 Кодексу.

Так, для операцій з надання консультаційних послуг місцем постачання вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований, як суб’єкт господарювання, або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (п. 186.3 ст. 186 Кодексу).

Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 Кодексу (п. 208.2 ст. 208 Кодексу).

Відповідно до п. 208.3 ст. 208 Кодексу встановлено, що якщо отримувача послуг зареєстровано як платника податку, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов'язань декларації за відповідний звітний період.

Разом з цим п. 208.4 ст. 208 Кодексу передбачено, що якщо отримувача послуг не зареєстровано як платника податку, то податкова накладна не складається. Форма розрахунку податкових зобов'язань такого отримувача послуг у вигляді додатку до декларації з податку на додану вартість, затверджується у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу.

Зазначаємо, що Розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" (зі змінами).

Враховуючи викладене, будь-яка фізична особа - підприємець, у т.ч. яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 
 
 

Rambler's Top100