Главная arrow НДС arrow Як повернути на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ надміру сплачену суму, яка виникла при уточненні показників податкової звітності?

Як повернути на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ надміру сплачену суму, яка виникла при уточненні показників податкової звітності?

24:03:2021 г.

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 43.1 ст. 43 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Відповідно до п. 43.4 прим. 1 ст. 43 ПКУ, у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) у порядку, визначеному п. 200 прим. 1.5 ст. 200 прим. 1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Основні принципи функціонування СЕА ПДВ визначено ст. 200 прим. 1 ПКУ. Згідно з п. 200 прим. 1.2 ст. 200 прим. 1 ПКУ, розрахунки з бюджетом в СЕА ПДВ здійснюються з відповідних рахунків, відкритих платникам податку в СЕА ПДВ (далі - електронні рахунки).

На електронний рахунок зараховуються кошти, зокрема, з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернутих платнику податків у порядку, встановленому п. 43.4 прим. 1 ст. 43 ПКУ (п. 200 прим. 1.4 ст. 200 прим. 1 ПКУ). Отже, платник податку може повернути надміру сплачену суму податкових зобов’язань з ПДВ, яка виникла у зв’язку з уточненням показників податкової звітності, на електронний рахунок, якщо така сума зарахована до бюджету з електронного рахунку.

ГУ ДПС у Київській області