Кабмін оприлюднив порядок блокування податкових накладних. Він набере чинності не раніше 18 березня

06:03:2018 г.
3 березня 2018 р. на «Урядовому порталі» опубліковано Постанову № 117 щодо подальшої роботи системи ризиків з ПДВ, яку було схвалено КМУ ще 21 лютого. Ця постанова набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування  

Нагадаємо, що проект цієї постанови був розроблений спільно Мінфіном і ДФСУ. Забігаючи наперед, зауважимо, що затверджена КМУ постанова – це той самий проект.

Що змінюється?

Як повідомляє Мінфін, ця Постанова передбачає такі зміни:

  • 1) Для зменшення випадків зупинки реєстрації податкових накладних встановлюється «відсікаючий критерій» 3% та поріг обсягу постачання за місяць у розмірі 500 тис. грн.
  • 2) Для малого та середнього бізнесу запроваджуються показники позитивної податкової історії. Податкові накладні з ризиковою операцією по платниках з позитивною податковою історією зупинятися не будуть.
  • 3) Запроваджується електронний Реєстр зупинених ПН/РК, в якому платник в онлайн режимі зможе знайти інформацію щодо розгляду та статусу зупинених ПН/РК.
  • 4) Для оперативності розгляду пояснень та документів передбачається створення комісій на регіональному та центральному рівні.  Якщо рішення комісій не зареєстровані протягом 7 робочих днів, зупинені  ПН/РК реєструватимуться в автоматичному режимі.
  • 5) Допрацьована форма рішення про відмову в реєстрації. Зокрема, в рішенні буде зазначатися чітка вмотивована підстава відмови. У випадку ненадання та/або надання документів, які складені з порушенням законодавства, у формі буде зазначатися конкретний документ, якого це стосується.
Також Постановою КМУ від 21.02.2018 р. №117 врегульовується питання реєстрації ПН/РК для платників, щодо яких до 01.12.2017 року було зупинено ПН/РК та не подано пояснень та документів. Та два важливі моменти:
  • По-перше, критерії блокування ПН/РК має затвердити ДФСУ за погодженням з Мінфіном. І оприлюднити на сайті ДФСУ. Чого досі не було зроблено. Опублікована постанова містить лише ознаки тих ПН/РК, які не будуть блокуватися.
  • По-друге, протягом місяця з набрання чинності цієї постанови, Реєстр зупинених ПН/РК функціонує в тестовому режимі. Але це не означає, що блокувати будуть не одразу. Ні, просто протягом цього місяця рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК набувають чинності з дня їх приймання і надсилаються платнику без їх реєстрації в Реєстрі зупинених ПН/РК.
Після нетривалого громадського обговорення, цей проект був схвалений КМУ  і, нарешті, був оприлюднений на «Урядовому порталі».
 
Коли наберуть чинності порядки? 
Згідно з текстом постанови, вона набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування. Та розміщення на сайті КМУ не є опублікуванням – ним є опублікування в офіційному друкованому виданні, такому, як «Офіційний вісник України», «Урядовий кур'єр». Саме з цієї дати будемо рахувати 15 днів, після яких блокування ПН/РК запрацює знову.
 
 
 

Rambler's Top100