Главная arrow НДС arrow Какие причины показывать в графе 2 расчета корректировки

Какие причины показывать в графе 2 расчета корректировки

11:06:2018 г.

Які причини коригування зазначаються у графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної?

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Згідно із п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1307), постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

У разі якщо після складання податкової накладної відбувається:
• повне повернення суми попередньої оплати (авансу)/поставлених товарів або повернення залишку суми попередньої оплати (авансу)/поставлених товарів, в графі 2 розрахунку коригування вказується причина коригування «Повернення товару або авансових платежів»;
• зміна кількості товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення товарів) – зазначається причина коригування «Зміна кількості»;
• зміна ціни товарів/послуг (за винятком випадків повного повернення коштів) – зазначається причина коригування «Зміна ціни»;
• зміна (у тому числі часткова) номенклатури товарів/послуг, зміна ціни частини товарів/послуг, а також одночасна зміна і кількості, і ціни товарів/послуг – зазначається причина коригування «Зміна номенклатури».

У розрахунку коригування до податкової накладної, який складається з метою виправлення помилок, допущених при здійснені попередніх коригувань такої податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які у платника утворились в результаті таких коригувань, в розрахунку коригування вказується одна з причин коригування:
• «Усунення неоднозначностей»;
• «Зменшення кількості при нульовому обсягу»;
• «Зменшення обсягу при нульовій кількості».

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100